تعویض باتری اصلی موبایل

همانطور که میدانید استفاده از موبایلها و تبلتها یکی از واجبات و ضرورتهای روزمره گی ما انسانها شده است و یکی از دغدغه های دارندگان این گوشیهای هوشمند و گجتها اینست که تعویض باتری اصلی موبایل چقدر است؟ و یا اینکه اصلا در صورت خراب شدن باتری موبایل و یا تبلتمان آیا باتری آن قابل تعمیر و یا قابل تعویض هست یا خیر؟

ویا اینکه باتری که نصب شود بر روی دستگاه اصلی و اورجینال است یا خیر؟و…ده ها سوال دیگر اما هیچ نگران نباشید. اگر تا انتهای این مقاله با ما باشید به همه این سوالات شما پاسخ داده شده است و هیچ مهم نیست که گوشی شما و یا تبلت شما مربوط به کدام برند میباشد و یا جدید است یا قدیمی و…پس تا انتها با ما باشید تا شما را راهنمایی نماییم.

یکی از مهمترین موارد هر گوشی موبایل و تبلتی باتری آن میباشد چرا که در صورت نداشتن باتری و یا خراب بودن آن استفاده از آن گوشی هوشمند و یا تبلت ممکن نخواهد بود. و همین دلیلی است بر مهم بودن باتری! پس با این تفاسیر میشود گفت که تعویض باتری موبایل ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. و باید به موقع و با دقت و حساسیت خاصی صورت پذیرد چرا که عدم دقت و حساسیت و یابه تعویق انداختن تعویض باتری خراب (ویا بادکرده) ممکن است خسارتهای جبران ناپذیری را درپی داشته باشد.

ما در این مقاله سعی داریم که به همه جوانب مربوط به باتری های موبایل ازجمله مزایا و معایب  تعویض باتری موبایل در زمان مناسب و زمان غیر مناسب و همچنین آشنایی بیشتر با نوع و جنس باتری ها و باتری های موجود در مجموعه آقای تعمیرات موبایل بپردازیم.

ساختار باتری های موبایل و تبلت چگونه است؟

همه ما کلمه باتری را که میشنویم نگه داری شارژ و جریان برق به به ذهنمان می آید و این هنر و تکنولوژی را مدیون مهندسان شیمی هستیم. باتری های موبایل و تبلت ها اکثرا از نوع  لیتیوم (یا همان لیتیوم یونی) تشکیل شده اند و روند و ساختار لیتیوم ها به این شکل است که از دوقسمت اصلی بهره میبرند که یک الکترولیت مابین آنها و یک جفت الکترود.

موادی(لیتیومها) که در ساخت باتری استفاده میشوند فلزهایی هستند که واکنش پذیری بسیاری دارند. یعنی اینکه وقتی یک باتری لیتیومی شارژ میشود شارژ را در خود نگه میدارد تا زمانی که نیاز باشد آن را آزاد کنند (یعنی در زمان استفاده شما از تلفنتان ). مطلبی ک باید بدانید اینست که باتری های از نوع لیتیوم ها از پرکاربردترین باتری های موبایل و تبلت ها هستند زیرا بیشترین شارژ را در کمترین فضاذخیره میکنند.

و مطلب دیگر در این رابطه اینست که چنانچه باتری بیش از حد تخلیه شود باتری احتمال آتش بگیرد را دارد.  همانند زمانی که باتری موبایل را سوراخ کنید احتمال آتش گرفتن دارد و این یکی از معایب این نوع باتری ها میباشد.

چند نوع باتری موبایل و تبلت داریم؟

باتری های موبایل دو نوع میباشد نوع اول نوعی است که کاربر خودش میتواند پشت گوشی را باز کرده و باتری قدیمی را برداشته و باتری جدید را نصب نمایید.
(مثال s3سامسونگ) و نوع دوم مدلهای جدید تر هستند. که باید حتما متخصص اینکار و تکنسین تعویض را انجام دهد ودر رابطه با جنس و کیفیت باتری ها مدلهای متفاوتی دارد که در ادامه توضیح داده خواهد شد

بخوانید  تعمیرات گوشی A05

فابریک یا همان روکاری (اونی که کارخانه میگذارد)

جنس اورجینال 

باتری تقویت شده (بیشتر برای آیفونها)

باتری های  جنس متوسط

باتری های جنس ضعیف

قابل ذکر است تمامی باتری های مجموعه آقای تعمیرات موبایل دارای گارانتی از 3 ماه تا 1 سال میباشد(بسته به نوعش مدتش متفاوت)

 

بهترین زمان جهت تعویض باتری موبایل و تبلت چه زمانی است؟

باتری های موبایلها و تبلتها به طور عمومی بین 2 تا 4 سال عمر میکنند حال شرایط و نحوه استفاده دارندگان موبایل و تبلت بسیار مهم است. گاهی با نحوه صحیح استفاده(در پایین ذکر شده) طول عمر باتری را میتوان تا نزدیک به 6 سال هم رساند و در مواردی هم که به طور غیر استاندارد و ناسالم از دستگاه و عدم رعایت (درادامه بیان شده) در عرض کمتر از یک سال یا دوسال ممکن است باتری دستگاه را خراب و نیازمند تعویض گردد.

راههای افزایش طول عمر باتری موبایل و تبلت چیست؟

باتریهای موبایل وتبلت ها دارای عمر مشخصی هستند (تقریبا 2 تا 4 سال)و قرار نیست که به طور مثال باتری موبایل یا تبلتی 10 سال عمر کند. ولی راهکارهایی وجود دارد که دارندگان گوشی و تبلت میتوانند با رعایت آنها طول عمر باتری دستگاه خود را به حداکثر برسانندو این راهکارها شامل موارد ذیل میشود:

عدم استفاده از دستگاه زمانی که در حال شارژ میباشد

استفاده از شارژر اصلی و اورجینال خود دستگاه برای شارژ کردن آن

حدالامکان استفاده نکردن از پاور بانک و در صورت استفاده از پاورهای با کیفیت استفاده شود

عدم استفاده از فندکی ماشین جهت شارژکردن و در صورت استفاده از فندکی فیک استفاده نشود

کشیدن از شارژ زمانی که دستگاه شارژ 100 درصد شده و بیش از حد در شارژ نماند دستگاه

دلایل خراب شدن باتری موبایل و تبلت چیست؟

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد را میتوانیم به عنوان دلایل خراب شدن باتری موبایل و تبلت بیان کرد چرا که این موارد و برخی موارد دیگر باعث میشود باتری دستگاه شما بسیار زودتر از عمر خود خراب شود

1-استفاده کردن از گوشی و تبلت در حالی که در حال شارژ باعث  خراب شدن باتری و قسمتهای دیگر مدار شارژ میشود.

2-شارژ کردن دستگاه با شارژرهای فیک و کپی و غیر استاندارد هم یکی دیگر از دلایل خراب شدن باتری میباشد.

3- استفاده کردن از پاور بانک های غیر اورجینال و  پاورهای بی کیفیت.

4-شارژ کردن گوشی و تبلت با استفاده از فندکی ماشین غیر استاندارد.

5-در شارژ ماندن بیش از حد دستگاه موبایل و تبلت هم دلیلی دیگر است بر خرابی باتری.

از کجا بدانیم باتری موبایلمان خراب است؟

1.زود شارژ خالی کردن دستگاه نسبت به زمان گذشته خود

بخوانید  تعمیرات گوشی ریلمی realme c35

2.باد کردگی باتری دستگاهتان (که برخی موارد با چشم کاملا مشخص است)

3.بسیار سریع شارژ شدن دستگاه نسبت به قبل و زود خالی شدن

4.چک کردن درصد باتری از قسمت تنظیمات دستگاه( گوشی های آیفون )

5.از طریق  برخی کد های مخفی باری گوشی های اندرویدی(کد سامسونگ  *#*#4636#*#*)

6.خاموش شدن دستگاه و روشن نشدن (در صورت خراب نبودن دستگاه)

7. دیر شارژ شدن دستگاهتان و یا شارژ نشدن

هزینه تعویض باتری موبایل و تبلت چقدر میباشد؟

یکی از سوالاتی که همان ابتدا زمانی که متوجه میشوند باتری دستگاهشان خراب شده اینست که هزینه تعویض باتری موبایل و تبلت چقدر میباشد؟و در این مرابطه باید خدمتتان عرض کنیم که قیمت تعویض باتری های گوشی و تبلت ها بسته به نوع برند (آیفون .سامسونگ .شیاومی و…) و مدل دستگاه و باتری استفاده شده در آن دستگاه(میزان آمپر باتری ) بسیار متفاوت میباشد.

و مطلب دیگر در این رابطه اینست که برخی از مدل دستگاه ها خود مراحل تعویض باتری و شرایط دستگاه  بسیار در قیمت تعویض باتری تاثیر گذار است مثال گوشی موتورولا motm z به دلیل شرایط خاص باز شدن دستگاه جهت تعویض باتری قیمتش متفاوت است نسبت به مدلهای دیگرش.

در زمان تعویض باتری باید به چه مواردی حواسمان باشد؟

باتری موبایل و تبلت را میتوان یکی از قسمتهای مهم دستگاه عنوان کرد پس به این دلیل که این قطعه یک قطعه ایست که به مرور زمان مستهلک میشود. و عمر محدودی دارد باید بسیار حواستان به آن جمع باشد و در صورت اینکه متوجه شدید ایراد پیدا کرده در اولین فرصت آن را جهت تعویض به یک مرکز معتبر اراِئه دهید.

چرا که ممکن است در صورت عدم تعویض آن به قسمتهای دیگر دستگاهتان هم آسیب وارد کند. و در زمان خرید باتری علاوه بر مرکز معتبر باید به گارانتی و خدمات پس از تعمیر توجه نمود و در رابطه با گارانتی آن از مرکز فاکتور دریافت نمایید. در ضمن پس از تعویض باتری توسط مرکز تعمیرات سالم نگه داشتن و استفاده درست از آن برعهده شماست که به باتری آسیب نزنید.

گارانتی باتری در مجموعه آقای تعمیرات موبایل چقدر است؟

باتری های تعویضی در مجموعه آقای تعمیرات موبایل دارای گارانتی بین 3 ماهه تا  یک ساله میباشندو در صورت بروز هرگونه مشکل بدون هیچ قید و شرطی و پرداخت هیچ هزینه ای در حداقل زمان ممکن برایتان باتری را تعویض نموده و در اختیارتان قرارد خواهیم داد.
باتری  گوشی های سامسونگ
باتری گوشی های آیفون
گوشی های شیاومی
باتری  موتورولا motorola
باتری انواع تبلت لنوو lenovo
گوشیهای ایرانی داریا
باتری گوشی های هوآ وی
باتری گوشی بلکبری
اچ تی سی
باتری آنر
باتری  وانپلاس
گوشی ریلمی
باتری  گوشی های نوکیا
باتری گوشی های جی پلاس
گوشی اوپوو
باتری انواع تبلت ها
باتری  گوشی zte
آلکاتل
باتری سامسونگ samsung

تمامی باتری های گوشیس های برند بزرگ سامسونگ در مجموعه آقای تعمیرات موبایل ب همراه گارانتی موجود میباشد در صورت نیاز فقط کافیست با همکاران ما تماس حاصل نموده تا همکاران ما شرایط و هزینه های تعمیر را خدمت شما عرض نمایند.

بخوانید  تعمیرات موبایل در منطقه مجید آباد تهران
مدلها سری
سری  Z      تمامی مدلها موجود میباشد به همراه گارانتی  بی قید و شرط 6 ماهه تا یک ساله
سری   NOTE    تمامی مدلهای این سری موجود است   دارای گارانتی بی قید و شرط از 3 ماهه تا یک سال
سری   S    همه مدلها از قدیمیترین تا جدیدترین مدل                  موجود میباشد     دارای گارانتی از یک ماهه تا شش ماهه
سری   A    تمام مدلهای سری A موجود است     گارانتی یک ماهه دارد تا 9 ماهه
سری   J    از قدیمی ترین مدل تا جدید ترینش موجوده    گارانتی از یک ماهه تا 6 ماهه
سری    M   تمامی مدلهای این سری موجود به جز M14     ضمانت 3 ماهه تا 9 ماهه
سری   F   همه مدلها موجود میباشد   گارانتی یک ماهه تا 1 ساله
 تمام تبلتها  همه مدلهای تبلت سامسونگ موجود است   گارانتی 6 ماهه

باتری  گوشی آیفون apple

 سری  مدلها                       مدت گارانتی
تمامی مدلهای سری13 13_ 13mini _ 13pro _13promax  گارانتی بین 3 ماه تا 1 سال 1
تمامی مدلهای سری12 12     _ 12pro  _ 12promax گارانتی بین 3 ماه تا 1 سال 2
 مدلهای سری11 11 _ 11pro _ 11promax  بین 3 ماه تا 1 سال 3
تمامی مدلهای سری x  X _ XS _XSMAX گارانتی بین 3 ماه تا 1 سال 4
تمامی مدلهای سری 8   8 _8PLUS گارانتی بین 3 ماه تا 1 سال 5
 مدلهای سری 7   7  _ 7PLUS  بین 3 ماه تا 1 سال 6
تمامی مدلهای سری 6  6 _ 6S _ 6PLUS _ 6SPLUS گارانتی بین 3 ماه تا 1 سال 7
تمامی مدلهای سری SE   SE _ SE2020 گارانتی بین 3 ماه تا 1 سال 8
مدلهای سری 4 , 5  4_4S_5_5S  بین 3 ماه تا 1 سال 9

POCO F2 Pro  _  POCO M3 _ X3 NFC _ POCO X3 Pro _ POCO F3 _ M3 Pro 5G _ POCO X3 GT M4 Pro 5G

POCO X4 Pro 5G _ POCO M4 Pro 4G _ Xiaomi 12 Pro _ Xiaomi 12 _ Xiaomi Mi 11 Ultra _ Xiaomi Mi 11 Pro _ Xiaomi Mi 11 _ Xiaomi Mi 11i

Xiaomi 11T Pro _ Xiaomi 11T _ Xiaomi 11 lite Ne _ Xiaomi Mi 11 lite _ Xiaomi Mi 10T Pro _ Xiaomi Mi 10T _ Xiaomi Mi 10 Ultra

Mi 10 _ Xiaomi Mi 10 Pro _ Redmi K50 _ Redmi K40 _ Redmi Note 11 Pro _ Redmi Note 11S _ Redmi Note 11 _ Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 10s _ Redmi Note 10 5G _ Redmi Note 10 _ Redmi Note 10 Pro Max _ Redmi Note 9 Pro _ Redmi Note 9 _ Redmi 10 Prime

Redmi 9 Activ _ Redmi 9A _ Redmi 9C _ Redmi 9T _ Redmi Note 8 2021 _ Redmi Note 9T 5G _ _Redmi 9 _ NOTE 12

اینها فقط برخی از مدلهای شیائومی بود که در بالا ذکر شده در حالی که همه مدل باتری های گوشی های برند شیاومی در مجموعه آقای تعمیرات موبایل موجود میباشد. و همچنین تمامی مدلها دارای گارانتی 3 تا 6 ماهه میباشد.
پیج اینستاگرام آقای تعمیرات موبایل را دنبال کنید و با تازه ترین اخبار روز دنیای تکنولوژی همراه باشید.
×
واتساپ
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها